Lokalizacja
Osiedle Solaris znajduje się w południowo-zachodniej części miasta, w rejonie ulicyGłowackiego (os. Górki /os. W. Witosa), na skrzyżowaniu nowych ulic Anny Łajming iLecha Bądkowskiego. Dogodne usytuowanie gwarantuje mieszkańcom ciszę i spokój,a jednocześnie komfortowy dojazd do każdego zakątka w Tczewie. W ciągu paru minutspacerem można dotrzeć do urokliwych terenów rekreacyjnych osiedla Górki, kilkanaścieminut zajmuje dotarcie do pobliskiego lasku. Okolice położone w szczególności na zachódsprzyjają wszelkiej aktywności fizycznej:przejażdżką rowerowym latem, czy narciarstwubiegowemu zimą.

Komfort życia codziennego zapewnia sprawny dojazd do drogi krajowej nr91 i nr 22,a także prosty dojazd do autostrady A1. Dla nie zmotoryzowanych, w tym równieżdzieci wygodę stanowi pobliski (200m) przystanek komunikacji miejskiej zapewniającejbezpieczną drogę do centrum miasta (szkoły, urzędów, szpitali, etc.)

Budynki
Twórcy Osiedla Solaris dostosowali ich charakter do współczesnych wymogówarchitektonicznych i funkcjonalnych. Zastosowane detale wykonane z materiałównaturalnych na elewacjach klatek schodowych podnoszą rangę części wspólnych.Relatywnie duże przeszklenia w mieszkaniach zapewniają dobry dostęp światładziennego oraz promieni słonecznych od strony południowej. Ludzka skala osiedla orazuporządkowane bryły nie przytłaczają otoczenia. Duże garaże podziemne mają na celupomieścić samochody osobowe porządkując przestrzeń dookoła budynków, pozostawiającją terenom zielonym. Przemyślane usytuowanie budynków względem siebie, orazodpowiednie zorientowanie do stron świata docenią wszyscy, szczególnie wczesnąwiosną kiedy najbardziej potrzebujemy promieni słońca.

Nie bez znaczenia jest również sama konstrukcja budynków, która w większości,lub w całości wykonana jest jako monolityczna żelbetowa. Wszystkie ściany międzymieszkaniowe, oraz klatek schodowych są żelbetowe, takie rozwiązanie wydatnieogranicza przenikanie dźwięków przez ścianę. Czyni to również budynki solidnymi idługowiecznymi, nienarażonymi na pękanie, czy rysowanie się ścian konstrukcyjnych,zapewnia również dużą swobodę w kształtowaniu przestrzeni wewnątrz mieszkań. Dlapoprawy komfortu użytkowania mieszkania od klatek schodowych odizolowano termiczniei akustycznie ścianą o konstrukcji 3 warstwowej.

Mieszkania i Lokale usługowe
Oferta mieszkaniowa Osiedla Solaris jest bardzo szeroka od mieszkań niewielkich(29m2) poprzez mieszkanie 2 pokojowe (od 36m2) aż po mieszkania duże dochodzącedo 110 m2. Każde z oferowanych mieszkań ma indywidualny charakter, który nadająmieszkaniom takie walory jak:ogródki przydomowe, balkony, antresole, poddasza itp. Towszystko sprawia, iż nie ma dwóch identycznych mieszkań, co jeszcze bardzie podkreślaspecyfikę osiedla.
Na chwilę obecną lokale usługowe zlokalizowano w parterze budynku nr 3, pierwszymbudynku prowadzącym na osiedle. Dobre wyeksponowanie lokali poprzez narożnikoweich usytuowanie na skrzyżowaniu ulic i duże witryny, wydatnie eksponuje każdy rodzajprowadzonej działalności.